Aktualności

 • 02/02/2023 0 Komentarze
  Lamówki bawełniane - sposób na estetyczne wykończenie tkanin

  Nie tylko estetycznie wykańczają materiał, ale też nadają im zupełnie innego charakteru, co pozwala odróżnić nasze ubrania od tych produkowanych masowo. Dlaczego lamówki bawełniane pokochają szczególnie mamy? Jakie są ich zalety? Przekonajmy się!

  Dowiedz się więcej
 • 22/04/2022 0 Komentarze
  Jak wybierać dodatki krawieckie

  Produkcja odzieży damskiej, męskiej oraz dziecięcej a także dekoracyjnych lub użytkowych artykułów tekstylnych, wymaga starannego przygotowania całego procesu technologicznego oraz wyselekcjonowania odpowiednich materiałów oraz dodatków krawieckich. Te ostatnie, choć niekiedy niepozorne i bardzo często na pierwszy rzut oka niewidoczne, okazują się być kluczowe dla uzyskania oczekiwanych efektów końcowych. Odpowiedni dobór dodatków krawieckich ma znaczenie dla estetyki, trwałości, funkcjonalności i ogólnej przydatności danego wyrobu do codziennego użytkowania. Dzięki użyciu odpowiednich lamówek, gurtów spodniowych, makaroników, szewbandów czy pasków ze sztucznej skóry możemy sprawić, że opuszczająca taśmę produkcyjną odzież, tekstylia lub inne wyroby sprawdzą się w swojej roli i przypadną Klientom do gustu.

   

  Dowiedz się więcej
 • 15/04/2022 0 Komentarze
  Lamówki - zastosowanie i wykorzystanie

  Powszechnie wykorzystywane do wykańczania odzieży, tekstyliów użytkowych czy obić mebli. Lamówki bawełniane, atłasowe, ze skaju, bistorowe lub brokatowe produkowane przez firmę Abet są dodatkami krawieckimi o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Sprawdzają się nie tylko jako element dekoracyjny, ale też jako skuteczne zabezpieczenie chroniące brzegi materiału przed wystrzępieniem i są stosowane wszędzie tam, gdzie inne metody wykończenia krawędzi, na przykład na owerloku, nie zdają egzaminu. Nic dziwnego, że zarówno duże szwalnie, jak i mniejsze pracownie krawieckie czy firmy zajmujące się produkcją mebli tapicerowanych tak bardzo na nich polegają, zużywając niekiedy na co dzień setki metrów tego typu bawełnianej, atłasowej czy wykonanej ze sztucznej skóry taśmy.

  Dowiedz się więcej
 • 20/12/2021 0 Komentarze
  Właściwości i zastosowanie filcu

  Pozyskiwany w procesie spilśniania włókien naturalnych, syntetycznych lub ich mieszanek filc, to wyrób włókienniczy powszechnie wykorzystywany w m.in. tapicerstwie, produkcji instrumentów muzycznych, obuwia, dodatków odzieżowych czy też elementów dekoracyjnych. Filc techniczny znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle, budownictwie i motoryzacji, ponieważ ze względu na swoje wyjątkowe właściwości znakomicie wygłusza, izoluje oraz zabezpiecza ruchome elementy. Z tego powodu produkuje się z niego okleiny, uszczelki oraz podkładki, wykładziny niwelujące wibracje i wygłuszające hałas. Sprawdza się też jako materiał na tarcze polerskie.

  Dowiedz się więcej
 • 19/11/2021 0 Komentarze
  Gurty spodniowe - praktyczna metoda wykończenia spodni czy atrakcyjny sposób kreowania własnej marki?

  Produkcja odzieży to obszar, w którym o ostatecznym wyglądzie wykonywanych wyrobów często decydują detale. Na przykład w szwalniach realizujących zamówienia na elegancką garniturową odzież damską i męską, niezwykle ważnym dodatkiem są gurty spodniowe.

  Dowiedz się więcej
 • 26/10/2021 0 Komentarze
  Znaczenie dodatków krawieckich w produkcji wyrobów tekstylnych

  Branża odzieżowa to segment bardzo wymagający, otwarty na innowacje i nowe technologie oraz w wielu przypadkach polegający też na sprawdzonych, stosowanych od lat rozwiązaniach. Dlaczego? Ponieważ tylko dzięki połączeniu nowoczesności z tradycją, firmy wytwarzające odzież i inne wyroby tekstylne są w stanie utrzymać poziom produkcji na najwyższym poziomie. Nie dziwi więc fakt, że producenci z tego sektora tak samo zwracają uwagę na dobór odpowiednich materiałów, jak i dodatków krawieckich biorących udział w procesach technologicznych.

  Dowiedz się więcej
 • 16/12/2020 - Krzysztof Tutak 0 Komentarze
  OD 17.12.2020 LOCKDOWN do końca roku

  W związku z brakami kadrowymi, jesteśmy zmuszeni do zaprzestania przyjmowania zleceń w tym roku. Wszelkie zlecenia które zostały przyjęte do realizacji przed 17.12.2020 będziemy starali się wykonać w normalnych terminach. Dzień 17.12.2020 jest ostatnim dniem w którym przyjmujemy paczki od KURIERÓW. ZAPRASZAMY PO NOWYM ROKU

  Dowiedz się więcej
 • 02/11/2020 - Krzysztof Tutak 0 Komentarze
  Przewijanie materiałów na mniejsze belki

  Przewijamy materiały z dużych belek na mniejsze !

  Dowiedz się więcej
 • 12/03/2020 0 Komentarze
  Cięcie materiałów WIGOFILOWYCH od 15 gr na maseczki medyczne

  Informujemy, iż jesteśmy w stanie pociąć materiały z wigofilu do produkcji maseczek medycznych. 

  Jesteśmy w stanie dostarczyć również gotową pociętą taśmę na dany wymiar.

  Więcej informacji pod numerem telefonu +48 601 39 59 71.

  Dowiedz się więcej
 • 18/11/2019 0 Komentarze
  Informacja odnośnie śmierci naszego wieloletniego pracownika

  Z ogromną przykrością informujemy iż dnia, 16.11.2019 r. zmarł nasz wieloletni pracownik z działu obsługi klienta DARIUSZ PIETRZAK. Poinformujemy o dacie pogrzebu jak tylko będziemy posiadać taką informację.

  Dowiedz się więcej
 • 27/02/2014 0 Komentarze
  Targi Intermic - 2014 lamówki z nadrukiem

  Zapraszamy na edycję targów między 26 a 28 lutego 2014 roku. Na naszym stoisku w pawilonie 7A. Pokażemy nowość na naszym polskim rynku LAMÓWKI Z NADRUKIEM. Zapraszamy.

  Dowiedz się więcej
 • 11/07/2013 0 Komentarze
  Nowa strona ABET

  Witamy na naszej nowej stronie internetowej

  Dowiedz się więcej
 • 21/02/2013 0 Komentarze
  Wrażenia po Targach TEX STYLE

  Zakończyliśmy 3 dniowe targi poznańskie (19-21 lutego). Dziękujemy Wszystkim którzy odwiedzili nasze stoisko.Poniżej parę zdjęć z tego wydażenia

  Dowiedz się więcej