Znaczenie dodatków krawieckich w produkcji wyrobów tekstylnych

Branża odzieżowa to segment bardzo wymagający, otwarty na innowacje i nowe technologie oraz w wielu przypadkach polegający też na sprawdzonych, stosowanych od lat rozwiązaniach. Dlaczego? Ponieważ tylko dzięki połączeniu nowoczesności z tradycją, firmy wytwarzające odzież i inne wyroby tekstylne są w stanie utrzymać poziom produkcji na najwyższym poziomie. Nie dziwi więc fakt, że producenci z tego sektora tak samo zwracają uwagę na dobór odpowiednich materiałów, jak i dodatków krawieckich biorących udział w procesach technologicznych.

 

Jakie znaczenie mają dodatki krawieckie w produkcji wyrobów tekstylnych?


Choć niekiedy dla Konsumenta otrzymującego gotowy produkt są niezauważalne, to dodatki krawieckie znacząco wpływają na funkcjonalność oraz trwałość wyrobów tekstylnych. Jest to zróżnicowany asortyment, bez którego estetyczne wykończenie produktów byłoby właściwie niemożliwe. W tej grupie znajdziemy m.in. gurty spodniowe do usztywniania pasków oraz szewbandy zapobiegające rozciąganiu się oraz rozchodzeniu szwów, jak na przykład te dodawane na podkroju pachy lub przy kołnierzach w żakietach i płaszczach. Bardzo często przez producentów wykorzystywane są też lamówki dostępne w wielu szerokościach, idealne do wykańczania odzieży oraz tekstyliów użytkowych, m.in. pościeli, narzut lub koców. W naszej ofercie dostępne są zarówno lamówki bawełniane (również w wersji trudnopalnej), jak i atłasowe. Prawidłowo zastosowane nie tylko zapobiegają wysnuwaniu się nitek, ale też dobrze wzmacniają krawędzie. Pełnią także funkcję dekoracyjną - podobnie zresztą jak równie popularne wypustki.


W przypadku dodatków krawieckich warto zaznaczyć, że obecnie producenci odzieży i tekstyliów użytkowych mogą skorzystać z usług oferowanych przez przedsiębiorstwo ABET, które specjalizuje się w ich przygotowywaniu. W ramach usług zlecić można na przykład zaprojektowanie gurtów spodniowych na życzenie, pocięcie taśm na odcinki czy też wykonanie taśm wzmacniających szwy. Przygotowane w tak profesjonalny sposób dodatki sprawiają, że ich użycie na poszczególnych etapach w procesie technologicznym jest łatwiejsze, a co najważniejsze - umożliwiają profesjonalne, estetyczne wykonanie i wykończenie wyrobów tekstylnych.

0
Feed

Zostaw komentarz