Tasiemka do obszywania brzegów tkaniny - jaka najlepsza?

Wszystko zależy od dobrania lamówki do rodzaju materiału. Do jednych z najpopularniejszych tasiemek do obszywania brzegów tkaniny zaliczamy m.in. wersje bawełniane, atłasowe i brokatowe. Która z nich jest najlepsza?

 

Lamówki bawełniane

 

Tasiemki wykonane z bawełny idealnie nadają się do wykańczania odzieży — zwłaszcza dziecięcej. Z racji użytego materiału, ten rodzaj lamówki jest niezwykle trwały na częste pranie, rozciąganie i uszkodzenia. Co więcej, doskonale zabezpiecza wyroby tekstylne przed pruciem. Możemy nim obszyć nie tylko brzeg tkaniny, ale także odnowić i nadać zupełnie nowy charakter zużytym ubraniom. W przypadku elegantszych strojów takie bawełniane lamówki mogą również stanowić istotny element sukien balowych i surdutów. Warto podkreślić, że na rynku dostępne są nie tylko różne kolory czy szerokości, ale również wzory lamówek z bawełny.

 

Lamówki atłasowe

 

Ten rodzaj wyróżnia się wszechstronnością. Lamówki z atłasu sprawdzą się jako wykończenie brzegów różnych tkanin – codziennych czy eleganckich. Na rynku bez problemu znajdziemy warianty w wielu różnych szerokościach — nawet do kilkudziesięciu milimetrów. W przypadku sukien ślubnych należy zastosować 12-milimetrowe lamówki, z kolei przy bluzkach maksymalnie 8-milimetrowe. Poszukując lamówek atłasowych i innych, nie zapomnijmy o znalezieniu oferty, w której dostępne będą różne modele kolorystyczne wraz z możliwością ich zaprasowania i dostosowania rozmiaru.

 

Lamówki brokatowe

 

Strój ślubny, karnawałowy czy komunijny. Do obszywania brzegów tak eleganckich tkanin najczęściej wybiera się brokatowe tasiemki. Dlaczego? Ponieważ ich wyróżnikiem jest kolor złoty i srebrny, co stanowi niezwykle szykowne wykończenie każdego uroczystego stroju.

 

Wydaje się, że oczywistym wyborem są lamówki atłasowe, których zaletami są praktyczność i estetyczność. Czy są zatem uniwersalne? Niekoniecznie, ponieważ te cechy mają modele bawełniane, które dodatkowo wyróżniają się o wiele większą wytrzymałością. Jeśli jednak najbardziej cenimy sobie elegancję, to zdecydujmy się na wersje brokatowe. Wszystkie znajdziemy na stronie abet.com.pl — serdecznie zapraszamy!

0
Feed

Zostaw komentarz