Lamówki bawełniane - sposób na estetyczne wykończenie tkanin

Nie tylko estetycznie wykańczają materiał, ale też nadają im zupełnie innego charakteru, co pozwala odróżnić nasze ubrania od tych produkowanych masowo. Dlaczego lamówki bawełniane pokochają szczególnie mamy? Jakie są ich zalety? Przekonajmy się!

 

Lamówki bawełniane mają szerokie zastosowanie

 

Do tekstyliów domowych i elementów odzieży muszą być dobrane odpowiednie wykończenia. Dlatego istnieje wiele typów lamówek z różnych materiałów i prawdopodobnie najbardziej znane z nich są lamówki bawełniane, których zaletą jest przede wszystkim wytrzymałość i robiący wrażenie efekt wizualny. Czy są uniwersalne? Niekoniecznie, natomiast rzeczywiście mają bardzo szerokie zastosowanie.

 

Dzięki lamówkom bawełnianym z powodzeniem wykończymy zarówno drogie, delikatne sukienki, jak i proste domowe bluzki, obrusy, a nawet torby sportowe. Wyróżniamy wersje zaprasowane i niezaprasowane, a do wyboru zawsze jest wiele kolorów. 

 

Ich zalety docenią nie tylko krawcy, ale przede wszystkim mamy ruchliwych dzieci. Nasze pociechy wręcz nie wyobrażają sobie zabawy bez uszkodzenia delikatnego materiału na swoim ubranku - wtedy potrzebujemy czegoś, co skutecznie zakryje każdy postrzępiony fragment. Ważne, by zrobić to nie tylko efektywnie, ale i szybko - po to, by dalsze zabawy nie były problemem w przyszłości.

 

Zakładanie lamówek bawełnianych nie jest trudne

Do wyboru mamy kilka sposobów. Jeśli niezbędne jest nałożenie lamówki bawełnianej na gruby lub kilkuwarstwowy materiał, to najszybszym z nich jest zastosowanie szwu obustronnego. W przypadku, kiedy chcemy, by nasza odzież wyróżniała się na tle produkowanych masowo, warto zastosować szew jednostronny, np. za pomocą urządzenia do szycia.

 

Decyzja będzie zależała od interesującego nas efektu. Należy jednak na jakiś się zdecydować, bo pamiętajmy, że bez obszycia nasze ubranie będzie nieestetyczne, niefunkcjonalne i pozbawione charakteru. Zastosujmy się do powyższych zasad i nadajmy naszej garderobie nieco indywidualności!

0
Feed

Zostaw komentarz